ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑρχικήΑρχική  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Site Admin
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Site Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 1456
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2023
Τόπος : Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα

ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ   ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ Icon_minitimeΤρι Ιουν 13, 2023 4:53 pm

ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ

Γεια σας αγαπητοί μου φίλοι

Πριν από λίγο καιρό άκουσα στην τηλεόραση μία αναφορά για τον Michael Jackson, για την επιστροφή του στο χώρο της μουσικής και για τις συναυλίες που επρόκειτο να δώσει. Βλέποντας εκείνη τη στιγμή τη φωτογραφία του στην οθόνη, "άκουσα" την εσωτερική μου φωνή να μου λέει: "αυτός δεν πρόκειται να ζήσει"... Και πράγματι! Μετά από μικρό χρονικό διάστημα έφυγε από τη ζωή!

Τι ήταν αυτό που παρακίνησε την εσωτερική μου φωνή να μου δώσει αυτή την πληροφορία;;; Εξετάζοντας προσεκτικά τα δεδομένα και από τη φωτογραφία που είδα, κατάλαβα πως ο άνθρωπος αυτός δεν διέθετε αντιστάσεις, δεν του είχε απομείνει πια καμία ενέργεια!

Με έναυσμα την περίπτωση αυτή, ξεκινώ αυτό το σημαντικό θέμα. Πως γίνεται ένας τόσο πετυχημένος σταρ, με δόξα και χρήματα να καταντήσει έτσι;; Πως γίνεται να έχει την ανάγκη φαρμάκων για να μπορέσει να κοιμηθεί; Πως γίνεται να έχει καταντήσει μία "μούμια", ένα κινούμενο ζόμπι;;; Η απάντηση είναι απλή... δεν διέθετε αντιστάσεις! Δεν δούλεψε με τον εαυτό του, δεν προχώρησε στην αυτογνωσία, ώστε να μπορέσει να ισχυροποιήσει το "εγώ" του και να δομήσει τον ψυχικό του κόσμο. Έτσι μετατράπηκε σε ένα έρμαιο των σκοτεινών δυνάμεων, των βαμπίρ εκείνων που απομυζούν τη ζωτική μας ενέργεια, μέσα από τις ανασφάλειες μας, τα βιώματά μας, τα ιδιώματά μας...

Άραγε στην εποχή μας η φήμη και η δόξα χαρίζεται τόσο εύκολα; Μήπως πρέπει και εσύ να δώσεις ένα κομμάτι από την ψυχή σου, να την πουλήσεις;

Αντιστάσεις, λοιπόν, ο πιο σημαντικός παράγοντας επιβίωσης! Ας κλείσουμε τα αυτιά μας σε κάθε φωνή που ακούμε εκ του πονηρού, σε κάθε φωνή που μας προτρέπει να επιτελούμε πράξεις που βλάπτουν τον εαυτό μας και τους άλλους. Ας κλείσουμε εκείνες τις πόρτες που έχουν ανοίξει τα βιώματά μας, οι αγωνίες μας, οι ανασφάλειες μας, ας τις κλειδαμπαρώσουμε για να μην μπορέσει να εισχωρήσει τίποτα που θα μας αποπροσανατολίσει για να μας ρουφήξει τη ζωτική μας ενέργεια και να μας μετατρέψει σε τροφή!

Ο δρόμος προς την αυτογνωσία είναι δύσβατος και ανηφορικός... Στην άκρη, όμως, του τούνελ υπάρχει πάντα Φως!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Youtube https://starworld.forumgreek.com
Star knight
Αστεράκι
Αστεράκι
Star knight


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2023
Τόπος : Αθήνα

ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ   ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 08, 2023 3:13 pm

Φίλη μου Site Admin!

Το θέμα σου ομολογώ πως με εντυπωσίασε!

Η περίπτωση που αναφέρεις δεν είναι η μόνη! Πόσοι και πόσοι αστέρες της διεθνούς show biz, τραγουδιστές, ηθοποιοί κ.λ.π. είχαν άδοξο τέλος, ο Έλβις Πρίσλει για παράδειγμα και τόσοι άλλοι! Αυτοί δεν τα είχαν όλα; Και δόξα και φήμη και χρήματα και θαυμασμό! Όμως κάπου είχαν χάσει τον εαυτό τους!

Αυτό συμβαίνει και σε άλλους αστέρες που είναι ακόμα εν ζωή, αλλά παραπαίουν, άλλοι στα ναρκωτικά, άλλοι στο ποτό, άλλοι με κατάθλιψη! Τα παραδείγματα είναι πάμπολλα και όχι μόνο σε αυτούς αλλά και σε πλούσιους μεγιστάνες από άλλους χώρους!

Τελικά κανένας από όλους αυτούς δεν μπόρεσε να αποκτήσει αντιστάσεις! Τώρα το καταλαβαίνω! Γιατί πάντα αναρωτιόμουν, τι στο καλό συνέβαινε με όλους αυτούς και παρέπαιαν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
space heart
Συντονιστής
Συντονιστής
space heart


Αριθμός μηνυμάτων : 350
Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2023
Τόπος : Ουράνια Πεδία

ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ   ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 08, 2023 3:17 pm

Πολύ σημαντικό θέμα!

Συμφωνώ με τον καλό μου φίλο Star knight.

Τελικά, δεν είναι και τόσο εύκολο να αποκτήσουμε όλοι αντιστάσεις...

Χρειάζεται πολλή δύναμη, κουράγιο και προσωπική εργασία...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Site Admin
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Site Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 1456
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2023
Τόπος : Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα

ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ   ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 08, 2023 3:26 pm

Γεια σας αγαπητοί μου φίλοι!

Δεν υπάρχει χρόνος... και οι αρνητικές οντότητες που έχουν καταλάβει τον πλανήτη, σε αυτό, κυρίως, το σημείο τώρα "χτυπούν" και απομυζούν τους ανθρώπους!

Όπως έχω αναφέρει και σε άλλες μου δημοσιεύσεις, ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΣΚΟΛΛΗΣΗ, ΕΞΑΡΤΗΣΗ, ΑΓΩΝΙΑ, ΑΠΑΙΤΗΣΗ, ΠΡΟΣΔΟΚΙΑ, ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ γιατί με αυτό τον τρόπο παύουμε να αποτελούμε τροφή για τα ενεργειακά βαμπίρ!

Προσέξτε!!!!! Τα πράγματα δεν είναι και τόσο απλά όσο φαίνονται!!!! Θα μου πείτε... εντάξει τι και αν έχουμε μία μικρή προσκόλληση κάπου, δεν πειράζει... Όμως, μία μικρή ακόμα προσκόλληση, είναι ικανή να μας κάνει να χάσουμε το δρόμο μας και να υποπέσουμε σε παγίδες!

ΕΞΗΓΩ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ! Εάν έχεις μία προσκόλληση κάπου, π.χ. αγαπημένα πρόσωπα, εργασία, χρήματα κ.λ.π. τότε θα φροντίσει η άλλη πλευρά να μην υπάρχει πρόοδος σε αυτά τα ζητήματα, ώστε να έχεις πάντα την αγωνία γι' αυτά!

ΑΠΑΛΛΑΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΣΚΟΛΛΗΣΕΙΣ!!! ΑΠΟΚΤΗΣΤΕ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ!!! Οι εξελίξεις στον πλανήτη θα είναι ραγδαίες... και χρόνος πλέον δεν υπάρχει!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Youtube https://starworld.forumgreek.com
ΑΕΤΟΣ
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
ΑΕΤΟΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2023
Τόπος : Στην έρημο... της γνώσης!

ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ   ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 08, 2023 3:30 pm

Site Admin έγραψε:
Όπως έχω αναφέρει και σε άλλες μου δημοσιεύσεις, ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΣΚΟΛΛΗΣΗ, ΕΞΑΡΤΗΣΗ, ΑΓΩΝΙΑ, ΑΠΑΙΤΗΣΗ, ΠΡΟΣΔΟΚΙΑ, ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ γιατί με αυτό τον τρόπο παύουμε να αποτελούμε τροφή για τα ενεργειακά βαμπίρ!

ΑΠΑΛΛΑΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΣΚΟΛΛΗΣΕΙΣ!!! ΑΠΟΚΤΗΣΤΕ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ!!! Οι εξελίξεις στον πλανήτη θα είναι ραγδαίες... και χρόνος πλέον δεν υπάρχει!!!

Συμφωνώ με τη φίλη μου τη Μάρω!

Χρόνος δεν υπάρχει και οι αρνητικές δυνάμεις όλο και αγριεύουν...

Ας προσπαθήσει ο καθένας από εμάς να δουλέψει με τον εαυτό του και να είναι πάντα ευχαριστημένος με αυτά που έχει!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Site Admin
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Site Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 1456
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2023
Τόπος : Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα

ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ   ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 08, 2023 3:35 pm

Γεια σας αγαπητοί μου φίλοι

Υπάρχει μία σημαντική διαφορά μεταξύ των πνευματικά υγιών ανθρώπων και των μη υγιών (εντός εισαγωγικών)...

Ένας πνευματικά υγιής άνθρωπος είναι αυτός που έχει δημιουργήσει στη ζωή του αντιστάσεις. Γνωρίζει τι επιθυμεί, διεκδικεί τα δικαιώματά του και χειρίζεται με ψυχραιμία τις δυσκολίες της ζωής.

Ένας μη πνευματικά υγιής άνθρωπος είναι αυτός που είναι έρμαιο των καταστάσεων, των βιωμάτων του, των φόβων του κ.λ.π. Ο άνθρωπος αυτός δεν έχει δημιουργήσει στη ζωή του αντιστάσεις.

Η διαφορά μεταξύ του πνευματικά υγιούς ανθρώπου με τον μη υγιή είναι ότι μπορεί να διαχωρίσει το συνειδητό του κόσμο με τον ασυνείδητο. Ένας άνθρωπος με αντιστάσεις, συνειδητά ή ασυνείδητα δεν επιτρέπει να εισχωρήσουν στη ζωή του οντότητες από τα χαμηλά επίπεδα - διαστάσεις.

Εάν ασχολείται με τον εσωτερισμό, τη μεταφυσική κ.α. είναι σε θέση να ξεχωρίσει τους αόρατους συντρόφους - οδηγούς από τα ενεργειακά βαμπίρ, παντός τύπου.

Ο άνθρωπος που δεν έχει αντιστάσεις, δεν είσαι σε θέση να το κάνει αυτό, με αποτέλεσμα να αφήνει να εισχωρούν στη ζωή του οντότητες οι οποίες λειτουργούν αρνητικά απέναντί του, τον καθοδηγούν και τον βαμπιρίζουν. Είναι η κλασική περίπτωση των ψυχασθενών, που τους ακούμε να ομιλούν μόνοι και να δρουν μη φυσιολογικά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Youtube https://starworld.forumgreek.com
 
ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ, Ο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ :: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ :: Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΑΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ-
Μετάβαση σε: