ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑρχικήΑρχική  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Site Admin
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Site Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 1456
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2023
Τόπος : Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα

Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ   Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ Icon_minitimeΤρι Ιουν 13, 2023 5:20 pm

Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ

Ο σκοπός της εσωτερικής αναζήτησης είναι η εξέλιξη... να γίνουμε, δηλαδή, καλύτεροι, πιο σοφοί και να πλησιάσουμε τη Συμπαντική γνώση. Να δουλέψουμε με τον εαυτό μας και να ανακαλύψουμε τα μύχια της ψυχής μας...

Με αυτό τον τρόπο στην καθημερινότητά μας θα είμαστε πιο ήρεμοι, θα έχουμε λιγότερο θυμό ή απαιτήσεις από τους άλλους και θα δεχόμαστε με μεγαλύτερη ευκολία τα «μαθήματά» μας ή την «εκπαίδευσή» μας στη γη!

Η εσωτερική αναζήτηση, κατά τη γνώμη μου, δεν σταματάει ποτέ...

Όσο βαθύτερα προχωράς... τόσο περισσότερο σε μαγεύει, τόσο θέλεις να μάθεις και περισσότερα!

Αυτό, βέβαια, στην περίπτωση που είσαι συνειδητοποιημένος και δεν το "ψάχνεις" εξ απαλών ονύχων....

Ένα πολύ καλό μέσον γι' αυτά... είναι και ο διαλογισμός!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Youtube https://starworld.forumgreek.com
space heart
Συντονιστής
Συντονιστής
space heart


Αριθμός μηνυμάτων : 350
Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2023
Τόπος : Ουράνια Πεδία

Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ   Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ Icon_minitimeΔευ Ιουλ 10, 2023 3:30 pm

Πολύ όμορφο θέμα!

Θα συμφωνήσω με την καλή μου Site Admin και θα προσθέσω ότι μέσα από το διαλογισμό έχω πάρει πολλές και χρήσιμες πληροφορίες που μ' έχουν βοηθήσει στην πορεία μου στη ζωή και στην εσωτερική μου αναζήτηση!!!

Ο σκοπός του διαλογισμού, πιστεύω, ότι δεν είναι μόνο για να νιώσουμε "ευεξία" ή "ηρεμία" αλλά για να έρθουμε σε επαφή με τα Ανώτερα Συμπαντικά Πεδία, με τον Ανώτερο εαυτό μας, τους οδηγούς μας κ.λ.π.

Για να πάρουμε χρήσιμες πληροφορίες και καθοδήγηση για τον κόσμο τούτο και για τον εαυτό μας = ψυχή = εξέλιξη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ :: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ :: Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΑΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ-
Μετάβαση σε: