ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑρχικήΑρχική  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Site Admin
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Site Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 1456
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2023
Τόπος : Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα

ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ   ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Icon_minitimeΠαρ Ιουν 09, 2023 8:42 pm

ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ!

Ας πούμε κάποια πράγματα για τους Εργάτες του Φωτός!


Όπως έχω αναφέρει και σε άλλες δημοσιεύσεις μου, η Γη ανήκει στην τρίτη βαθμίδα εξέλιξης. Ας τη θεωρήσουμε σαν ένα δημοτικό σχολείο. Σκεφθείτε το εξής απλό, μπορεί να λειτουργήσει ένα σχολείο χωρίς δασκάλους; Δεν μπορεί! Άρα, λοιπόν, οι ορισμένοι αυτοί τύποι ανθρώπων έχουν προσληφθεί σαν δάσκαλοι στο σχολείο που ονομάζεται Γη!

Οι πραγματικοί Εργάτες του Φωτός είναι αυτοί που εργάζονται αθόρυβα, προσφέροντας προς το κοινωνικό σύνολο, ο καθένας με το δικό του τρόπο. Ξεχωρίζουν από το έργο που επιτελούν. Όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή, το Συμπαντικό Σχέδιο θα φροντίσει να τους συναντήσει και να τους ενώσει!

Υπάρχουν δύο Σχέδια. Το Σχέδιο Α και το Σχέδιο Β. Στο Σχέδιο Α, υπάγονται οι ψυχές που έχουν έρθει στη γη για μια συγκεκριμένη αποστολή, από τη γέννησή τους. Οι ψυχές αυτές, νιώθουν ένα αίσθημα επείγοντος και έχουν την εσωτερική γνώση γι' αυτό που έχουν έρθει να επιτελέσουν. Για περισσότερες πληροφορίες, διαβάστε το θέμα ΟΙ ΟΥΡΑΝΙΟΙ ΤΥΠΟΙ.

Στο Σχέδιο Β, υπάγονται οι ψυχές που εθελοντικά θα αναλάβουν δράση, ιδία βουλήσει. Έχουν κατέβει στη Γη γι' αυτό το σκοπό, αλλά με το δικαίωμα της ελεύθερης επιλογής.

Αν οι άνθρωποι αυτοί, έστω και αν έχουν περιπέσει σε πλάνη, έστω και αν θεωρούν τον εαυτό τους κάτι ξεχωριστό και ιδιαίτερο, προσφέρονται και εργάζονται προς το κοινωνικό σύνολο και επιτελούν έργο, τότε αυτόματα γίνονται εθελοντές του Σχεδίου Β.

Το ζητούμενο εδώ, είναι η προσφορά και το έργο που επιτελεί ο καθένας. Αν κάποιος ισχυρίζεται ότι είναι "φωτισμένος", δάσκαλος και δε συμμαζεύεται, αν οι πράξεις του δε συνάδουν με τις "διδασκαλίες" του, τότε ποιος θα τον υπολογίσει; Η αλήθεια πάντα λάμπει, έστω και καθυστερημένη...

Έχετε αναλογιστεί ποτέ, πως κάθε τι είναι χρήσιμο για το Σύμπαν; Μήπως και αυτοί οι άνθρωποι μας είναι χρήσιμοι προς παρατήρηση και μελέτη;!

Ο δρόμος είναι πραγματικά δύσκολος... Αλλά ας μη ξεχνάμε, πως στην άκρη του τούνελ, υπάρχει πάντα ΦΩΣ...!!!

ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ 15119nt9cuyafg7
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Youtube https://starworld.forumgreek.com
Ιέρεια
Αστέρι
Αστέρι
Ιέρεια


Αριθμός μηνυμάτων : 111
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2023
Τόπος : Ο Ναός της Σοφίας

ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ   ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Icon_minitimeΠαρ Ιουν 30, 2023 9:41 pm

Αγαπητή μου Site Admin, πολύ ενδιαφέροντα είναι όλα αυτά που αναφέρεις για τους ΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ!  eusa_angel

Έχω μία απορία, τα άτομα που έχουν μεταφυσικές ανησυχίες, από τα μικρά τους κιόλας χρόνια, μπορεί να ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία;

Ή είναι άσχετο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Site Admin
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Site Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 1456
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2023
Τόπος : Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα

ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ   ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Icon_minitimeΠαρ Ιουν 30, 2023 9:45 pm

Ιέρεια έγραψε:
Αγαπητή μου Site Admin, πολύ ενδιαφέροντα είναι όλα αυτά που αναφέρεις για τους ΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ!  eusa_angel

Έχω μία απορία, τα άτομα που έχουν μεταφυσικές ανησυχίες, από τα μικρά τους κιόλας χρόνια, μπορεί να ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία;

Ή είναι άσχετο;

Αγαπητή μου φίλη Ιέρεια

Αυτό που ρωτάς δεν είναι καθόλου άσχετο!

Μπορεί να ανήκει στους Εργάτες του Φωτός κάποιος που από πολύ μικρός έχει μεταφυσικές ανησυχίες και ικανότητες, φθάνει να έχει παράλληλα και τη χαρά της προσφοράς!

Ίσως στα πρώτα χρόνια της ζωής του μπορεί να μην το γνωρίζει, μια και η ψυχή όταν ενσαρκώνεται σε ένα γήινο σώμα "χάνει" τη μνήμη της.

Στην πορεία, όμως, είτε επανέρχεται σταδιακά η μνήμη, είτε με κάποιο τρόπο λαμβάνει αυτή την πληροφορία.

Το σίγουρο, πάντως, είναι ότι υπάρχει ένας εσωτερικός μηχανισμός, ο οποίος τον κρατά σε εγρήγορση και του δίνει την αίσθηση του επείγοντος, πως για κάποιο σημαντικό λόγο έχει έρθει στη Γη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Youtube https://starworld.forumgreek.com
Star knight
Αστεράκι
Αστεράκι
Star knight


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2023
Τόπος : Αθήνα

ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ   ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 3:55 pm

Γεια σας φίλοι μου

Θα ήθελα να δώσω για μία ακόμη φορά τα συγχαρητήριά μου για τα θέμα που περιέχει η σελίδα σας και για το έργο που επιτελείτε.

Φίλη Μάρω, έχω μία απορία! Πως ξεχωρίζουμε τους Εργάτες Του Φωτός;

Υπάρχουν κάποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Site Admin
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Site Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 1456
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2023
Τόπος : Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα

ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ   ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 3:57 pm

Star knight έγραψε:
Γεια σας φίλοι μου

Θα ήθελα να δώσω για μία ακόμη φορά τα συγχαρητήριά μου για τα θέμα που περιέχει η σελίδα σας και για το έργο που επιτελείτε.

Φίλη Μάρω, έχω μία απορία! Πως ξεχωρίζουμε τους Εργάτες Του Φωτός;

Υπάρχουν κάποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά;

Αγαπητέ μου φίλε Star knight

Σ' ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια, προσπαθούμε πάντα για το καλύτερο!

Ένας εργάτης του Φωτός ξεχωρίζει... από τις αξίες του!

Από την προσφορά του προς τους άλλους και το κοινωνικό σύνολο, την ευγένεια, το ήθος, τη συμπόνια, την άνευ όρων Αγάπη, την πνευματικότητα, την καλοσύνη... και όλα εκείνα τα συναισθήματα που δηλώνουν μία ανώτερη και εξελιγμένη ψυχή!

Και για να το πούμε πιο απλά... ξεχωρίζει σαν τη μύγα μες το γάλα στη σημερινή μας κοινωνία!

Αυτά είναι τα κύρια χαρακτηριστικά των Εργατών του Φωτός!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Youtube https://starworld.forumgreek.com
ΑΕΤΟΣ
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
ΑΕΤΟΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2023
Τόπος : Στην έρημο... της γνώσης!

ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ   ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 4:00 pm

Κατ' αρχάς, θέλω να ευχαριστήσω την φίλη Μάρω για την δημιουργία του φόρουμ και για τις πολύ αξιόλογες δημοσιεύσεις της.

Διάβασα προσεκτικά όλες τις ερωτήσεις και της απαντήσεις και θα ήθελα να ρωτήσω, με την σειρά μου, κάτι:

Πως μπορεί να ξέρει κανείς αν ανήκει στο Σχέδιο Α ή στο Σχέδιο Β; Έχω κάτι υπ' όψιν μου, αλλά θα ήθελα να μου το επιβεβαιώσει και η φίλη Μάρω.

Ευχαριστώ πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Site Admin
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Site Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 1456
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2023
Τόπος : Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα

ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ   ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 4:06 pm

ΑΕΤΟΣ έγραψε:
Κατ' αρχάς, θέλω να ευχαριστήσω την φίλη Μάρω για την δημιουργία του φόρουμ και για τις πολύ αξιόλογες δημοσιεύσεις της.

Διάβασα προσεκτικά όλες τις ερωτήσεις και της απαντήσεις και θα ήθελα να ρωτήσω, με την σειρά μου, κάτι:

Πως μπορεί να ξέρει κανείς αν ανήκει στο Σχέδιο Α ή στο Σχέδιο Β; Έχω κάτι υπ' όψιν μου, αλλά θα ήθελα να μου το επιβεβαιώσει και η φίλη Μάρω.

Ευχαριστώ πολύ!

Αγαπητέ μου φίλε ΑΕΤΕ!

Σ' ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!

Η μόνη απάντηση που μπορώ να σου δώσω είναι... ότι αν ανήκει κάποιος στο Σχέδιο Α... το γνωρίζει από τα γεννοφάσκια του, είτε συνειδητά, είτε ασυνείδητα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Youtube https://starworld.forumgreek.com
 
ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ :: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ :: ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ-
Μετάβαση σε: