ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑρχικήΑρχική  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ;

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ιέρεια
Αστέρι
Αστέρι
Ιέρεια


Αριθμός μηνυμάτων : 111
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2023
Τόπος : Ο Ναός της Σοφίας

ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ;   ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ; Icon_minitimeΠαρ Ιουν 30, 2023 10:05 pm

ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ;

Γεια σας!

Θέτω αυτή την ερώτηση γιατί με έχει απασχολήσει πολλές φορές. Έχω δει ανθρώπους γύρω μου οι οποίοι μπορούν και προβλέπουν το μέλλον ή να έχουν συγκεκριμένες διαισθήσεις ή ενοράσεις που επαληθεύονται. Ακόμα και η ίδια έχω παρατηρήσει, ότι κάποια πράγματα που μου έρχονται στο μυαλό, τα βλέπω μετά μπροστά μου!

Άραγε μπορούμε να προβλέψουμε το μέλλον;;; Είναι έμφυτα χαρίσματα η διαίσθηση και η ενόραση;

Ελάτε να το συζητήσουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
space heart
Συντονιστής
Συντονιστής
space heart


Αριθμός μηνυμάτων : 350
Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2023
Τόπος : Ουράνια Πεδία

ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ;   ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ; Icon_minitimeΠαρ Ιουν 30, 2023 10:09 pm

Πολύ ενδιαφέρον το θέμα καλή μου φίλη!

Πιστεύω, πως η διαίσθηση και ενόραση είναι χαρίσματα.

Η ψυχή, σαν τμήμα της Θεϊκής Ενέργειας, διαθέτει τα χαρίσματα αυτά από τη φύση της. Απλά, σε άλλους ανθρώπους είναι περισσότερο ανεπτυγμένα και σε άλλους όχι, ανάλογα το επίπεδο εξέλιξης στο οποίο βρίσκονται.

Για τα άτομα που έχεις τη δυνατότητα να "δεις" ότι θα φύγουν, θεωρώ πως αυτό είναι το τελικό αποτέλεσμα... Βλέπεις, δηλαδή, τη δική τους απόφαση να εγκαταλείψουν τη γη (αυτό στην περίπτωση που επιλέγουν να φύγουν πριν τα βαθιά τους γεράματα). Στην περίπτωση που έχουν κλείσει τον κύκλο τους, τα πράγματα είναι διαφορετικά.

Η ψυχή είναι πάντα χαρούμενη που τελείωσε τη μαθητεία της και επιστρέφει στην Εστία. Δεν υπάρχει λόγος να λυπόμαστε, αντίθετα να χαιρόμαστε και να την αποχαιρετούμε με Αγάπη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Site Admin
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Site Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 1456
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2023
Τόπος : Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα

ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ;   ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ; Icon_minitimeΠαρ Ιουν 30, 2023 10:12 pm

Πράγματι, πολύ ενδιαφέρον θέμα!

Θα σας διηγηθώ μία δική μου εμπειρία, λίγους μήνες πριν συμβούν οι μεγάλες φωτιές στην Ελλάδα, που χάθηκαν τόσοι άνθρωποι...

Καθόμουν στο σαλόνι μου και χάζευα έξω από το παράθυρο το δρόμο... Ξαφνικά, από το πουθενά, "βλέπω" να κατεβαίνει στην οδό μου μία μεγάλη σειρά από νεκροφόρες... Ήταν πολύ ζωντανό... Σκέφθηκα τότε, κάτι θα γίνει που θα χαθούν μαζικά άνθρωποι... ίσως κάποιος σεισμός... δεν μπορούσα να το προσδιορίσω τότε, πάντως, ήμουν πεπεισμένη ότι το γεγονός αυτό θα συμβεί στην Ελλάδα....

Τα γεγονότα επιβεβαίωσαν την ενόραση μου... τα οποία έλαβαν χώρα λίγες μέρες μετά...

Σε αυτή την περίπτωση, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα... απλά περιμένεις να δεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Youtube https://starworld.forumgreek.com
Star knight
Αστεράκι
Αστεράκι
Star knight


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2023
Τόπος : Αθήνα

ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ;   ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ; Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 7:41 pm

Γεια σας φίλοι μου και συγχαρητήρια για το θέμα!

Διάβασα με μεγάλο ενδιαφέρον τις δημοσιεύσεις γιατί το θέμα αυτό έχει απασχολήσει και εμένα πολλές φορές.

Αναρωτιέμαι όμως... πως γίνεται να βλέπουμε το μέλλον;

Είναι κάτι προγεγραμμένο; Υπάρχει, έχει συμβεί; Ή μπορεί να αλλάξει;

Αν, για παράδειγμα, ένα ενορατικό άτομο μας πει, "μην πας εκεί" γιατί υπάρχει κίνδυνος, μπορούμε να αποτρέψουμε ένα κακό που παραμονεύει ή θα συμβούν έτσι τα πράγματα και δεν θα το αποφύγουμε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Site Admin
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Site Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 1456
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2023
Τόπος : Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα

ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ;   ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ; Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 7:48 pm

Αγαπητέ μου φίλε Star knight

Άσχετα με το πως θα χειριστούμε την ενόραση μας, σε καμία περίπτωση δεν επιτρέπεται να επεμβαίνουμε ή να παρεμβαίνουμε στο κάρμα των άλλων!

Μας επιτρέπεται μόνο όταν μας έχει δοθεί οδηγία ή άδεια γι' αυτό, π.χ. για να προειδοποιήσουμε κάποιον να προφυλαχθεί από κάτι... σαν μεσάζοντες των Οδηγών του ή των Αγγέλων του.

Η ενόραση μπορεί να εκφραστεί με πολλούς τρόπους. Ένας είναι τα όνειρα, τα λεγόμενα προφητικά, ένας άλλος είναι το "βλέπειν και ακούειν", η διαίσθηση κ.α.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Youtube https://starworld.forumgreek.com
Ιέρεια
Αστέρι
Αστέρι
Ιέρεια


Αριθμός μηνυμάτων : 111
Ημερομηνία εγγραφής : 30/06/2023
Τόπος : Ο Ναός της Σοφίας

ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ;   ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ; Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 7:53 pm

Γεια σας φίλοι μου!

Πολύ ενδιαφέρουσες οι απόψεις σας!

Να επισημάνω πρώτα, ότι η ενόραση είναι ένα χάρισμα της εξελιγμένης ψυχής.

Έχετε σκεφθεί ποτέ ότι το χάρισμα αυτό μπορεί να το έχετε επιλέξει εσείς πριν έρθετε στη Γη;

Και αν όχι, είναι ένα χάρισμα που εσείς οι ίδιοι έχετε κερδίσει;

Θα μου πείτε τώρα... γιατί οι άλλες ψυχές, οι ανώριμες, δεν έχουν αυτό το χάρισμα;

Όλες οι ψυχές, έχουν τα Θεϊκά χαρίσματα, μόνο που οι καινούργιες ψυχές δένονται περισσότερο με την ύλη και έτσι εύκολα ξεχνούν τις ικανότητές τους.

Δεν μπορώ να φανταστώ ότι μια εξελιγμένη ψυχή διαθέτει αυτό το χάρισμα χωρίς τη συγκατάθεσή της...!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Site Admin
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Site Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 1456
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2023
Τόπος : Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα

ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ;   ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ; Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 7:57 pm

Αγαπητοί μου φίλοι

Θα ήθελα να προσθέσω επάνω σε όσα ενδιαφέροντα ελέχθησαν, πως η ενόραση είναι χάρισμα... και δίδεται κατόπιν αδείας του Συμπαντικού Συμβουλίου προς τις ψυχές...

Υπάρχουν δύο τύποι ψυχών που διαθέτουν το χάρισμα αυτό: Οι εξελιγμένες ψυχές, οι οποίες το έχουν κερδίσει κατά το διάβα των ενσαρκώσεων τους και το χρησιμοποιούν προς το γενικό καλό (πάντα με την άδεια του Συμπαντικού Συμβουλίου) και οι άγουρες ψυχές, στις οποίες δίδεται σαν "μάθημα"... Το κατά πόσο δηλαδή θα μπορέσουν να το χρησιμοποιήσουν ή σαν ίδιον όφελος ή προς το γενικό καλό, για την εξέλιξή τους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Youtube https://starworld.forumgreek.com
 
ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΡΑΣΗ, ΕΜΦΥΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ :: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΚΟΣΜΟ :: ΠΑΡΑΞΕΝΑ, ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ-
Μετάβαση σε: