ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑρχικήΑρχική  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Site Admin
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Site Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 1456
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2023
Τόπος : Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα

Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO   Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 3:04 pm

Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO

Ενδιαφέρον θέμα και... επίκαιρο!  Very Happy  Very Happy  Very Happy

Κατά τη γνώμη μου, μεγάλο ρόλο παίζει στις αντιπαραθέσεις το "ΕΓΩ" των ατόμων. Όταν ένας άνθρωπος δεν έχει δουλέψει με τον εαυτό του, τότε πολύ εύκολα μπορεί να αντιδράσει σε σε απαντήσεις - "βολές" άλλων, οι οποίοι επίσης δεν έχουν δουλέψει με τον εαυτό τους!

Έτσι δημιουργείται ένας φαύλος κύκλος!

Είναι σημαντικό, για να υπάρξει μία γόνιμη, δημιουργική και εποικοδομητική συζήτηση να ακουστούν όλες οι απόψεις. Στο κάτω - κάτω αν εντοπίσουμε μία αρνητική διάθεση από το συνομιλητή μας, ας τον αγνοήσουμε... ή ας απαντήσουμε λακωνικά και... ΧΩΡΙΣ ΘΥΜΟ!

Έχω παρατηρήσει ότι στα περισσότερα forum ο καθένας προσπαθεί να προβάλει τον εαυτό του, τις θέσεις του ή τις ιδέες του, αγνοώντας τους άλλους... Έτσι, όμως, δεν υπάρχει εξέλιξη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Youtube https://starworld.forumgreek.com
Star knight
Αστεράκι
Αστεράκι
Star knight


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2023
Τόπος : Αθήνα

Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO   Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 3:06 pm

Θα συμφωνήσω με τις απόψεις της φίλης Μάρως!

Τις μεγαλύτερες, όμως, αντιπαραθέσεις τις έχω συναντήσει στις σελίδες της Εσωτερικής Αναζήτησης!

Θα μου πείτε γιατί...

Έχω παρατηρήσει, άτομα που δεν ασχολούνται με το αντικείμενο, αντίθετα το χλευάζουν κιόλας, είναι τα πιο ένθερμα μέλη!

Βάσει της ψυχολογίας, μέσα από αυτό τον τρόπο προκαλούν την προσοχή με τις διαφωνίες τους και τις αμφισβητήσεις τους στα διάφορα θέματα.

Κλασική περίπτωση ψυχικά διαταραγμένων ανθρώπων...

Ευτυχώς σε αυτή τη σελίδα έχω διακρίνει μία ευγένεια και ένα ήθος ανάμεσα στα μέλη και τους διαλόγους και αυτός είναι ένας από τους κύριους λόγους που έγινα μέλος!
:BIRRA_1:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
space heart
Συντονιστής
Συντονιστής
space heart


Αριθμός μηνυμάτων : 350
Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2023
Τόπος : Ουράνια Πεδία

Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO   Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 3:10 pm

Θα συμφωνήσω, με τη σειρά μου, με τις απόψεις των φίλων μας!

Για να είμαι ειλικρινής, δεν γράφω συχνά σε σελίδες, παρά μόνο σε αυτά που είναι υπεύθυνη η καλή μου φίλη Μάρω...

Περιηγούμαι, όμως και έχω μια ιδέα στο τι συμβαίνει αλλού...

Προτιμώ να δίνω την προσοχή μου σε σελίδες όπου υπάρχει σεβασμός και καλοπροαίρετη διάθεση ανάμεσα στα μέλη, πράγμα που με χαρά συναντώ εδώ!

Και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να συνεχίσει έτσι...!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΕΤΟΣ
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
ΑΕΤΟΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2023
Τόπος : Στην έρημο... της γνώσης!

Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO   Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 3:13 pm

Αυτό που έχω παρατηρήσει στα φόρουμ, είναι ότι πολύ συχνά δημιουργούνται παρεξηγήσεις!

Θα συμφωνήσω με τη φίλη μου τη Μάρω, ο καθένας θέλει να προβάλει το "ΕΓΩ" του, αδιαφορώντας για τη γνώμη των άλλων. Μάλιστα, προσπαθεί όχι μόνο να προβάλει τις θέσεις του αλλά και να επιβάλει τις δικές του!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Διαφωτισμένος
Αστεροειδής
Αστεροειδής
Διαφωτισμένος


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2023
Τόπος : Αθήνα

Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO   Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 09, 2023 3:27 pm

Πολύ ενδιαφέρον και επίκαιρο θέμα!

Πιστεύω ότι και στο διαδίκτυο γίνεται ότι και έξω στη ζωή. Και αφού κυριαρχεί έξω στη ζωή η εγωκεντρική, υλικά προσανατολισμένη, σκοτεινή ενέργεια, μία ανάλογη ενέργεια είναι φυσικό να διεισδύει και στα διάφορα κοινωνικά δίκτυα, όσο φωτεινά και πνευματικά θέματα και αν πραγματεύονται αυτά. Πάντα θα βρεθούν οι εγωπαθείς, οι "εξυπνάκηδες", οι άνθρωποι που νοιώθουν σημαντικοί οι ίδιοι όταν διασπούν και αναστατώνουν τους άλλους και θα μπουν και στο πιο φωτεινό φόρουμ όχι για να εκφράσουν ώριμα τις απόψεις τους αλλά βασικά για να προκαλέσουν, να απαξιώσουν, να μειώσουν συνανθρώπους τους.

Και ένα άλλο φαινόμενο που ανθίζει στα κοινωνικά δίκτυα γενικά, είναι αυτό με τις κλίκες. Στα περισσότερα δημιουργούνται κλίκες και όσοι είναι μέσα σε αυτές μπορούν να λένε ότι βλακεία τους κατέβει στο κεφάλι χωρίς να έχουν καμία συνέπεια ενώ όσοι είναι έξω από τις πιο ισχυρές κλίκες αντιμετωπίζονται αρνητικά (όσο σωστές και αν είναι οι απόψεις τους), γίνονται εύκολο στόχος χλευασμού από τα μέλη της επικρατούσας κλίκας κ.λ.π.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΣΤO ΔΙΑΔΙΚΤΥO
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΠΑΓΩΓΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΠΟ UFO

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ :: Η ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΜΑΣ! :: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ-
Μετάβαση σε: