ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑρχικήΑρχική  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Site Admin
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Site Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 1456
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2023
Τόπος : Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα

ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ   ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 8:25 pm

ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ   22_yikes   

Ας μοιραστούμε εδώ κάποιες παράξενες εμπειρίες που συναντήσαμε ή ακούσαμε στη ζωή μας!

ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Stars_10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Youtube https://starworld.forumgreek.com
Site Admin
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Site Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 1456
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2023
Τόπος : Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα

ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ   ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 8:27 pm

Και ας κάνω την αρχή!

Θα σας διηγηθώ μία παράξενη ιστορία που μας τη διηγήθηκε ένας φίλος στην παρέα, την οποία, συμπτωματικά, την άκουσα και σε μία εκπομπή του κ. Χαρδαβέλα!

Ο φίλος μας, λοιπόν, υπηρετούσε στρατιώτης στην Κύπρο. Μέσα στο θάλαμο της μονάδας του, υπήρχε ένα παλικάρι με το οποίο άρχισε να κάνει παρέα. Η ιστορία έχει να κάνει με αυτό το παλικάρι...

Ένα βράδυ, το παλικάρι αυτό γυρνώντας στη μονάδα του (από άδεια), βλέπει μία κοπέλα στο δρόμο να του κάνει ωτοστόπ, στην "άκρη του πουθενά"! Σταματάει και τη ρωτάει που πάει. Εκείνη του λέει, "πηγαίνω σπίτι μου, είναι λίγο πιο κάτω". Μπαίνει στ' αυτοκίνητο, χαρούμενη, ευδιάθετη και αρχίζει να δημιουργείται μία ρομαντική ατμόσφαιρα ανάμεσά τους. Απ' ότι μας διηγήθηκε ο φίλος μας, δεν την πήγε αμέσως σπίτι. Πήγανε μία βόλτα, νομίζω και σε κάποιο κέντρο, χορέψανε και γενικά περάσανε μια όμορφη βραδιά. Στο τέλος την άφησε σπίτι της και εκείνη του υποσχέθηκε ότι θα ξαναβρεθούνε. "Ξέρεις", του λέει "που μένω, όποτε θέλεις έλα να με βρεις". Το παλικάρι, γυρνώντας στη μονάδα του, ανέφερε το γεγονός στο φίλο μας και έδειχνε πολύ ενθουσιασμένος!

Στην επόμενη άδειά του, το παλικάρι έτρεξε αμέσως στο σπίτι της κοπέλας! Χτυπάει το κουδούνι και του ανοίγει μία μαυροφορεμένη γυναίκα. Της εξηγεί ότι ψάχνει την "τάδε", ότι συναντήθηκαν πριν λίγες μέρες, ότι την άφησε εκεί κ.λ.π. Η γυναίκα μένει άφωνη! "Μα δεν το ξέρεις, παιδί μου, ότι η "τάδε" έχει πρόσφατα πεθάνει" του λέει κλαίγοντας... "Δεν το πιστεύω", της απαντάει, "θέλω να δω μία φωτογραφία της"! Η γυναίκα μπαίνει στο σπίτι και γυρνάει με ένα άλμπουμ. "Εδώ είναι οι τελευταίες της φωτογραφίες" του λέει. Εκείνος ανοίγει το άλμπουμ και μένει με τη σειρά του άφωνος! Ήταν η κοπέλα που συνάντησε εκείνο το βράδυ...

Η ιστορία αυτή είναι πέρα για πέρα αληθινή! Ο φίλος μας είναι αξιόπιστος, μάλιστα δεν πολυ-πιστεύει σε τέτοια φαινόμενα. Μας είπε ότι το παλικάρι, μετά από αυτή την εμπειρία, μπαινόβγαινε χρόνια σε ψυχιατρικές κλινικές...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Youtube https://starworld.forumgreek.com
space heart
Συντονιστής
Συντονιστής
space heart


Αριθμός μηνυμάτων : 350
Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2023
Τόπος : Ουράνια Πεδία

ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ   ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 8:30 pm

Γεια σας καλοί μου φίλοι

Θα σας διηγηθώ μία δική μου παράξενη εμπειρία.

Βρισκόμουν στην κουζίνα του σπιτιού μου, με την πλάτη γυρισμένη προς την πόρτα και έκανα διάφορες δουλειές.

Κάποια στιγμή ένιωσα μία έντονη παρουσία πίσω μου... γυρίζω και βλέπω έναν άντρα ψηλό, γεροδεμένο, με μούσι (κάπως κατσαρό), να με κοιτάει... Το μέγεθός του κάλυπτε σχεδόν όλη την πόρτα!

Ακόμα τον θυμάμαι και ας πέρασαν κάποια χρόνια...

Αργότερα, τον έβλεπα να βγαίνει από την πόρτα του μπάνιου και να κατευθύνεται προς το διάδρομο (ακολουθούσε πάντα την ίδια διαδρομή).

Όταν έφυγα από εκείνο το σπίτι, δεν τον είδα ξανά...

Ας μας πουν και οι υπόλοιποι φίλοι μας τη γνώμη τους και το συζητάμε και πάλι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΕΤΟΣ
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
ΑΕΤΟΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2023
Τόπος : Στην έρημο... της γνώσης!

ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ   ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 8:34 pm

Θα σας διηγηθώ δύο δικές μου παράξενες εμπειρίες, που μοιάζουν πολύ μεταξύ τους!

Βρισκόμουν στο περίπτερο της γειτονιάς μου και βλέπω να εμφανίζεται από το «πουθενά» ένας γεροντάκος με πυτζάμες! Με πλησιάζει και μου λέει: «Παλικάρι μου, μπορείς να πετάξεις με το αυτοκίνητό σου λίγο πιο κάτω;» Φαντάστηκα ότι θα είχε φύγει από το σπίτι του (για να φοράει πυτζάμες, μάλλον θα είχε γεροντική άνοια). Προσφέρθηκα να τον εξυπηρετήσω, μια και οι δικοί του μπορεί να ανησυχούσαν. Τον αφήνω στο σημείο που μου υπέδειξε και μέχρι να γυρίσω να κοιτάξω είχε εξαφανιστεί (αφού φεύγοντας μου έδωσε πολλές ευχές)!

Στη δεύτερη περίπτωση, βρίσκομαι πάλι στο αυτοκίνητο και βλέπω μια μαυροφορεμένη γριούλα να μου κάνει νόημα. Σταματάω, ανοίγω το παράθυρο και μου λέει: «Παλικάρι μου, μπορείς να πετάξεις λίγο πιο πάνω;» Πράγματι, τη βάζω στο αυτοκίνητο και την αφήνω στο σημείο που μου υπέδειξε. Πάλι, μέχρι να γυρίσω να κοιτάξω, είχε εξαφανιστεί (αφού φεύγοντας μου έδωσε πολλές ευχές)!

Τα συμπεράσματα δικά σας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Site Admin
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Site Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 1456
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2023
Τόπος : Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα

ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ   ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 02, 2023 8:37 pm

Γεια σας αγαπητοί μου φίλοι!

Έχω βιώσει παράξενα γεγονότα με αόρατες παρουσίες... θα σας διηγηθώ ένα από αυτά...

Πριν μερικά χρόνια, ήμουν στο σπίτι μου το πατρικό. Η μαμά μου έλλειπε σε επίσκεψη, ο μπαμπάς μου διάβαζε εφημερίδα στο καθιστικό και εγώ καθόμουν στο δωμάτιό μου. Κάποια στιγμή, ακούγονται στην πόρτα κλειδιά, ακούω την πόρτα να ανοίγει, να κλείνει μετά και βήματα στο διάδρομο. Ρωτάει ο μπαμπάς μου, "ήρθες;", νομίζοντας ότι η μαμά μου επέστρεψε. Σιωπή... ξαναρωτάει... σιωπή...

Σηκώνομαι, και ψάχνω όλο το σπίτι... κανείς... Μετά από μία ώρα γύρισε η μητέρα μου....

Το περιστατικό συνέβη και τις τρεις φορές με τη μητέρα μου. Αυτό που είναι άξιο λόγου να συζητηθεί είναι, πως μία από αυτές τις φορές, λίγο μετά το γεγονός, ακούσαμε ένα δυνατό θόρυβο από το σαλόνι. Τρέξαμε ο πατέρας μου και εγώ και είδαμε το σώμα του καλοριφέρ πεσμένο κάτω και να έχει γεμίσει ο χώρος με νερό... τα καλοριφέρ, μόλις τα είχαμε αλλάξει και ήταν αδύνατον να πέσει από μόνο του (ο μάστορας που ήρθε μετά δεν μπορούσε να το εξηγήσει)!

Στο σπίτι μας είχαμε και άλλα φαινόμενα (βλέπαμε παρουσίες και μερικές φορές δημιουργούσαν και θόρυβο). Αν και τις έβλεπαν και οι γονείς μου, δεν έδιναν σημασία!

Δεν ξέρω τι συνέβαινε, ίσως το σπίτι ήταν χτισμένο επάνω σε κάποια "πύλη". Συνήθως, οι παρουσίες αυτές περνούσαν, χωρίς να μας δίνουν καμία σημασία. Άλλες φορές μας παρατηρούσαν... και άλλες φορές δήλωναν δυναμικά την παρουσία τους (π.χ. όταν πηγαίναμε να ανοίξουμε έναν διακόπτη, έπεφτε ο γενικός, γυρνούσαν το ρολό του χαρτιού στο μπάνιο κ.α.).

Αργότερα, βίωσα και άλλα παρόμοια φαινόμενα και σε άλλα σπίτια που έμενα (τα σπίτια αυτά ήταν παλιές μονοκατοικίες).

Τώρα που μένω σε νεόκτιστο σπίτι έχω πια ησυχάσει....  Very Happy  Smile  Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Youtube https://starworld.forumgreek.com
 
ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΑΤΙΑ
» ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ :: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΚΟΣΜΟ :: ΠΑΡΑΞΕΝΑ, ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ-
Μετάβαση σε: