ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ

Το μονοπάτι προς την αυτογνωσία! Ένα υπέροχο ταξίδι στον κόσμο της ψυχής...
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑρχικήΑρχική  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 ΑΟΡΑΤΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Site Admin
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Site Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 1456
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2023
Τόπος : Κάπου... εκεί πέρα από τ' άστρα

ΑΟΡΑΤΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΟΡΑΤΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ   ΑΟΡΑΤΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 28, 2023 2:59 pm

ΑΟΡΑΤΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ

Θα διηγηθώ μία προσωπική μου εμπειρία...

Πριν λίγα χρόνια, οδηγούσα σε κεντρική λεωφόρο της Αθήνας, με κατεύθυνση προς το σπίτι μου. Σαν λάτρης της ταχύτητας και βλέποντας να μην έχει ιδιαίτερη κίνηση, πάτησα το γκάζι.... Βρισκόμουν στην αριστερή λωρίδα του δρόμου...

Ξαφνικά, ακούω μία δυνατή, εσωτερική, φωνή στο αυτί μου να μου λέει "πιάσε δεξιά λωρίδα, τώρα"!

Από ένστικτο... υπάκουσα αμέσως...

Εκείνη τη στιγμή, μόλις άλλαξα τη λωρίδα, κλατάρει το δεξί μπροστινό λάστιχο και το αυτοκίνητο άρχισε ανεξέλεγκτα να πηγαίνει προς τα δεξιά... δεν μπορούσα να το ορίσω με τίποτα... χτύπησε επάνω σε ένα φανάρι και σύρθηκε επάνω στο κράσπεδο για αρκετή ώρα...

Η ζημιά ήταν μεγάλη... ειδικά στο σασί... εγώ, όμως, ήμουν σώα και ασφαλής...

Φανταστείτε τώρα τι θα συνέβαινε αν παρέμενα στην αριστερή λωρίδα...

Το λιγότερο που θα είχε συμβεί θα ήταν ένα γερό τρακάρισμα με διερχόμενα αυτοκίνητα και με την ταχύτητα που είχα αναπτύξει δεν ξέρω τώρα αν θα ζούσα ή αν θα είχα πάρει και άλλους στο λαιμό μου...

Ευχαριστώ από καρδιάς τους οδηγούς μου για την προστασία τους και την καθοδήγησή τους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Youtube https://starworld.forumgreek.com
 
ΑΟΡΑΤΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΟΥΡΑΝΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ :: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΚΟΣΜΟ :: ΠΑΡΑΞΕΝΑ, ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ-
Μετάβαση σε: